Linux mint upgrade - czyli aktualizacja w paru krokach...

Linux mint upgrade – jak aktualizować nasz system do najnowszej wersji. Czasami zdarza się, iż musimy zrobić upgrade naszego systemu – pełne uaktualnienie linuxa Mint to nic innego jak wgranie nowszej wersji na starszą, czy uzupełnienie pakietów na takie jakie są w najnowszej wersji. Komendy do terminala pomocne przy uaktualnieniu systemu Linux mint. apt update apt install mintupgrade kolejno sudo mintupgrade można jeszcze powrócić  lub usunąć aktualizacje. apt remove mintupgrade sudo reboot Nic niezwykłego – zawsze należy posiadać aktualną wersje ze względu na bezpieczeństwo i komfort korzystania z komputera.

Wyszukiwarka Google nie indeksuje treści Blogger.

Wyszukiwarka Google nie indeksuje treści Blogger.

Czasy beztroskiego pisania i wstawiania treści na bloga dobiegły końca, wielu blogerów po nasępianiu artykułu na swój portal z niecierpliwością wyczekuje zindeksowania treści przez Google. Problem z indeksacją spowodowany jest zmianą w algorytmie indeksacji w roku 2017. Przeprowadzę tutaj czytelników przez prawidłowy proces indeksacji bloga w systemie WordPress, czy Blogger.

Dawniej a dzisiaj — o indeksacji w skrócie.

Każdy szanujący się bloger po zakończeniu pracy nad swym najnowszym wpisem, dążył do tego by jego wpis ujrzał światło dzienne i spotkał się z krytyką innych użytkowników internetu. W czasach nie tak odległych podanie treści do indeksacji nie wymagało aż takiego zachodu jak to jest obecnie. Chcąc dodać swój wpis do wyszukiwarki wystarczyło posiadać konto Google, po czym przesłać link naszego serwisu do indeksacji. Indeksacja treści przebiegała dość szybko i nie musieliśmy długo czekać na wyniki botów Google. Dzisiaj w 2020 roku należy przedrzymskim wiedzieć jak prawidłowo przekazać stronę do indeksacji, nie jest to nic skomplikowanego, lecz dzięki niewiedzy nasz blog może być niezindeksowany przez okres roku, lub Google może go zindeksować nie poprawnie — czyli nie w całości(nie wszystkie wyniki są w SERP-ach).

Metoda Indeksacji Bloggera przez Google zalecana w internetowych poradnikach.


Przysłowiowe schody zaczynają się gdy w wynikach wyszukiwania nie ma naszych artykułów, wtedy pozostaje nam jedno – poszukać rozwiązania problemu. Możemy skorzystać z płatnej pomocy fachowca SEO, lecz jest to dość kosztowne rozwiązanie, które plasuje się w kwocie około 200 do 300 złotych za godzinę pracy „specjalisty”. Kolejne co nam przychodzi do głowy, gdy nasza strona nie jest widoczna dla Google, to samodzielne stawienie czoła problemowi niezindeksowanej treści. Szukając poprzez odmęty internetu w polskiej sieci trudno znaleźć coś sensownego, więc postępując logicznie zmieniamy język wyszukiwania na język angielski. Możemy tam znaleźć wskazówki dodania witryny blogspot do indeksu Google, a przedstawia się to mniej więcej tak:

-Należy znaleźć sitemap generator: Blogger XML Sitemaps.

-Za pomocą Blogger XML Sitemaps wygenerować kod.

-Następnie skopiować kod do zakładki ustawienia.

-Wkleić tekst do pola tekstowego o nazwie custom robots.txt

-Zapisać zmiany.

Niestety jak wiele rzeczy ten oto sposób ma swoje minusy, warto wspomnieć, iż indeksując tym oto sposobem witrynę internetową do indeksu nie dostają się wszystkie podstrony. Na tej stronie znajdziesz sposób ma to jak temu problemowi można zaradzić, zatem przejdźmy do skutecznej metody indeksacji naszego bloga.

Skuteczna metoda indeksacji bloga przez Google.


Jednym ze skutecznych sposobów indeksacji naszej strony przez Google jest dodanie jej do Google console tzw. Narzędzi dla webmasterów. W wyszukiwarce należy wpisać Google console, następnie utworzyć konto. Dodawanie witryny do indeksu wyszukiwarki nie jest niczym trudnym, otwieramy link Google console, by dodać witrynę podajemy jej URL wedle instrukcji. Po podaniu adresu nasza strona zostaje zaakceptowana. W menu po lewej stronie szukamyzakładki mapa witryny, klikamy w tę zakładkę – naszym oczom ukazuje się formularz dodania mapy witryny. Do formularza należy wkleić link naszego bloga, czy strony internetowej. Wszystko powinno wyglądać tak: https://nazwanaszegobloga.bogspot.com/sitemap.xml, po dokonaniu tej czynności Google console oznajmi nam, że określona liczba URL została wykryta.

Po jakim czasie Google zindeksuje Bloga.


Od wyszczególnionej daty dodania naszej strony do zindeksowania należy uzbroić się w cierpliwość, nasza strona może trafić do indeksu w przeciągu 3 dni do 2 tygodni. Gdy tekst trafi do wyników wyszukiwania, rozpocznie się długotrwały proces pozycjonowania tekstu według słów kluczowych zawartych w tekście, jak samych i zasad SEO.
Obserwacja pozycji naszego Bloga.

Wyszukiwarka Google posiada wiele operatorów, które są pomocnym narzędziem do badania zasobów internetu. Operatory Google:

site:https://adresstrony.pl – operator wyszukuje zindeksowane witryny dla tego adresu.

allintitle:wyraz – Operator szuka danej frazy w tytule stron, podobne działanie do operatora intitle:.

allinurl:fraza – szuka danej frazy w adresach URL.

define:fraza – wyszuka definicji danej frazy.

info:URL – wyszuka informacji o danej stronie internetowej.

related:URL – jeden z ciekawszych operatorów, wpisanie go plus adres URL spowoduje wyszukanie podobnych stron do strony przez nas podanej.

link:URL – poszukuje linków do podanej przez nas strony.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cyfrowy Polsat - problem z aktualizacją.

Reinstalacja GRUB – jak naprawić bootloader.

Problem z kartą Graficzną – artefakty tzn. zielone kropki.