Linux mint upgrade - czyli aktualizacja w paru krokach...

Linux mint upgrade – jak aktualizować nasz system do najnowszej wersji. Czasami zdarza się, iż musimy zrobić upgrade naszego systemu – pełne uaktualnienie linuxa Mint to nic innego jak wgranie nowszej wersji na starszą, czy uzupełnienie pakietów na takie jakie są w najnowszej wersji. Komendy do terminala pomocne przy uaktualnieniu systemu Linux mint. apt update apt install mintupgrade kolejno sudo mintupgrade można jeszcze powrócić  lub usunąć aktualizacje. apt remove mintupgrade sudo reboot Nic niezwykłego – zawsze należy posiadać aktualną wersje ze względu na bezpieczeństwo i komfort korzystania z komputera.

Spadek ruch na blogu - możliwe przyczyny.

Spadek ruchu na stronie to częsty problem początkującego blogera, czym może być spowodowany? Jakie są skutki nieuczciwych praktyk SEO? Poczytaj o nieuczciwych działaniach konkurencji. Uświadom sobie za co możesz dostać karę i jakie skutki będzie ona mieć dla twojego bloga.

Spadek ruchu na stronie


Co gdy mamy do czynienia z nagłym spadnie odwiedzin na naszej stronie? Powody mogą być dwa, może to być z naszej winy lub też nie. Jedną z przyczyn spadku unikalnych odwiedzin jest powielanie treści znalezionej w internecie, Google baczną wagę zwraca również na to by treść nie była kopiowana i lekko zmieniona. Wyszukiwarka może to rozpoznać po tytułach akapitów i podobieństwie budowy zdań. Zaleca się własnoręczne tworzenie treści, z możliwością posiłkowania się informacjami w internecie, pozycje kopiowane są wyuczane z indeksu, natomiast słabo zredagowane treści, mają obniżoną pozycję na daną frazę.

Kolejny przypadek nie jest zależny od nas, chodzi tutaj świadome usuwanie treści z indeksu Google. Dochodzi tutaj do sytuacji w której z dnia na dzień zauważamy nagły spadek odwiedzin naszej strony. Co wtedy? Przeciętna osoba blogująca nie w czym problem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz problem zostanie zbagatelizowany, autor szybko o nim zapomni i wróci do codzienności. Do zaistniałego problemu można powrócić dopiero po jakimś czasie, jedno jest pewne problem sam się nie rozwiąże. Mając ten sam problem nagłym spadkiem ruchu na blogu, rozwiązanie znalazłem w Google serach Console. Warto tam zajrzeć, by naprawić nasz problem przejdź do zakładki stan. W zakładce stan kliknij na szary prostokąt „wykluczono” (jeśli się tam coś znajduje, ja zakładam że tak jest), pod spodem w szczegółach znajdą się strony, które wykluczono z indexu. Naszym zamiarem jest ponownie umościć je w indeksie. Klikamy w zakładkę wykluczonych artykułów. W przykładach klikamy na link wykluczonego artykułu, otworzy nam się okno ostatniego indeksowania. Wchodzimy w sprawdź URL, widnieje tam informacja na temat tego czy nasz link znajduje się w indeksie, jeśli nie to prosimy o ponowną indeksację naszego artykułu. Spróbuj się dowiedzieć co było przyczynom wykluczenia strony i napraw to, by sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości.

Ze względu na ciągły proces udoskonalania wyników wyszukania wyszukiwarka wprowadziła system kar. Za co można zarobić karę od Google?

- Praktykowanie niedowolnych praktyk SEO tzw. black hat. Są to między innymi ukryte treści o kolorze tła, stosuje się je by nasycić stronę słowami kluczowymi.

- Przesycenie tekstu słowami kluczowymi.

- Umieszczanie słów kluczowych nie związanych z treścią.

- Kopiowanie treści z innych stron internetowych.

- Podszywanie się pod witryny konkurencji w celu uzyskania informacji.

Nieuczciwe działanie konkurencji.


W sieci zdarza się wielokrotnie, iż nasza strona działa jako szkielet dla kogoś, jak to rozumieć – mianowicie nasza strona jest podporą do budowania treści na innej stronie. Działa to w ten sposób, że ktoś bezpośrednio przenosi treść z naszej strony na swoją – redagując ją w swój sposób. Treść jest na tyle rozbudowywana, by być objętościowo większą od treści z naszej strony. Poprawiane są również znaczniki SEO, treść odznacza się tez lepszym nasyceniem słów kluczowych. Tak budowana witryna z czasem staje się lepsza pod względem pozycji wyszukania. Jak się ratować w takiej sytuacji? Jak ratować nasz serwis? Google ma pewien algorytm na to, pod warunkiem że uaktualnimy naszą treść. Aktualizacja treści nas stronie to pewien czynnik rankingowy, drugim takim czynnikiem jest długość korzystania z adresu internetowego strony www. Oczywiście to wszystko zadziała pod warunkiem, iż odpowiednio uaktualnimy i skonfigurujemy treść.

Inne czynniki wpływające na problemy z indeksacja.


Warto się skoncentrować na innych czynnikach wpływających na naszą pozycję w Google, śledzić na bieżąco zmieniające się trendy,jak i same standardy wyszukiwania i indeksacji treści. Chcąc mieć wysoką pozycję trzeba się na bieżąco orientować w branży, czytać specjalistyczne fora, blogi jak i raz na 5 lat kupić literaturę o tematyce SEO, jeśli doszło do dużych zmian w algorytmie.

Jako powód spadku zainteresowania, istnieje prawdopodobieństwo iż dana fraza w przeciągu lat straciła na popularności. Na ten czynnik nie mamy wpływu, dlatego badaj frazy przez Google Trends.

Kolejną rzeczą która może nas zaskoczyć jest niedostosowanie witryny pod urządzenia mobilne, jest to już swego rodzaju wymóg w 2020 roku. Tak się składa że większość wyszukiwań i internecie jest generowane przez urządzenia mobilne.

Jednym z mniej prawdopodobnych a możliwych scenariuszy jest wykryty problem wirusów na stronie internetowej. Jeśli nasza strona zostanie zakwalifikowana, jako strona dokonująca ataków, może trwale zniknąć z wyników wyszukiwania, czy też mieć obniżony indeks – czasami też pojawia się po prostu komunikat, że strona zawiera wirusy.

Zawsze należy też skontrolować plik robots.txt, pod kontem prawidłowej konfiguracji. Plik ten umożliwia szperaczom Google prawidłową indeksację treści. Źle skonfigurowany plik robots.txt to jak by zamknąć bramę przed światem. Zatem jak skonfigurować plik robots.txt?

Mając taki zapis w tym pliku nasza strona zostanie zindeksowana:

User-agent: *
Allow:

Co możemy dokonać za pomocą pliku robots.txt:

- Możemy ukryć wybiórczo treść przed indeksacją

- istnieje możliwość indeksacji przed wyszukiwarkami, strona będzie widoczna dla znających adres.

- Można zablokować wybiórczo roboty indeksujące.

- Możliwa jest blokada indeksacji zdjęć i filmów, a zindeksować sam tekst.

Do najgorszych problemów należy zaliczyć problem po stronie hostingu, gdy nasza strona nie będzie długo dostępna w internecie, zostanie z niego wyrzucona, i cała nasza praca włożona w indeksowanie treści i pozycjonowanie pójdzie na marne.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cyfrowy Polsat - problem z aktualizacją.

Reinstalacja GRUB – jak naprawić bootloader.

Problem z kartą Graficzną – artefakty tzn. zielone kropki.